ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього

Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня) з’явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому — в 1988 році. Цей день — це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж майже 30 років усе ще залишається актуальною. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

Саме тому, до Дня боротьби зі СНІДом працівниками Генічеського міського центру СССДМ надано соціальну рекламу до місцевого радіо з закликом до громадян — не залишатися байдужими до цієї соціально-значущої проблеми.

Також, 1 грудня 2017 року на базі Генічеського ПТУ-27 фахівцем Центру спільно з соціальним педагогом цього навчального закладу проведено лекцію та відеолекторій для студентів. Метою проведення заходу було інформування населення про проблему ВІЛ/СНІД, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (безпечна сексуальна поведінка, ведення здорового способу життя тощо) та виховати толерантне ставлення до ВІЛ — позитивних людей у суспільстві. Під час заходу було розглянуто епідеміологічну ситуацію з ВІЛ-інфекції в Херсонській області та Україні загалом, і наведені статистичні дані за 2016-2017 роки.