371

Життя на продаж

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття та низька якість життя населення і далі змушують громадян України шукати роботу за кордоном. Як свідчить практика, найуразливішою категорією людей, які страждають від торгівлі людьми, є жінки та діти. Найпоширенішими злочинами такого роду для України є сексуальна експлуатація, насильство, жорстоке поводження з дітьми, використання праці дітей. За даними Міжнародної організації з міграції, за період незалежності близько 120 тисяч українців продали в рабство, щороку у світі в руки сучасних работорговців потрапляє близько мільйона дітей, також в Україні почала зростати кількість жертв трудової експлуатації.

         Саме для того, щоб попередити нещасні випадки даного характеру, 03 вересня 2015 року фахівцем із соціальної роботи Генічеського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була проведена лекція «Життя на продаж», у приміщенні Генічеського районного центру зайнятості для безробітної молоді, яка була спрямована на формування уявлення про торгівлю людьми, на розвиток навичок безпечної поведінки, на підвищення правових знань присутніх. Фахівець центру ознайомив молодь із різними формами сучасного рабства; застерігаючи від небезпечних ілюзій розбагатіти на заробітках за кордоном; попередивши про особливу небезпеку, що чатує на дівчат і жінок, які виїжджають за кордон на роботу чи за шлюбним оголошенням. Особлива увага, була направлена на підвищення рівня правових знань присутніх на дану тематику.

         Закінчилась зустріч переглядом документальної стрічки «Життя на продаж», де описані три реальні історії українців, які стали жертвами торгівлі людьми.

 «Якщо Ви все ж таки плануєте їхати на роботу за кордон, Вам необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном!» – наголосив фахівець.

За інформацією Генічеського міського ЦСССДМ