Міський проект «Відкрита влада»

Напередодні Дня місцевого самоврядування, що відзначається в Україні 07 грудня, виконкомом міської рада за підтримки відділу  освіти Генічеської РДА організовано та проведено міський проект «Відкрита влада».

В проекті прийняли участь учні 7-11 класів загальноосвітніх шкіл міста.

Програмою заходу було передбачено 2 частини: теоретичну та практичну.

Теоретичну частину було проведено у формі панельної дискусії: «Орган місцевого самоврядування в житті територіальної громади міста».

Під час цієї дискусії працівники виконкому міської ради  ознайомили школярів з основними аспектами її діяльності. Вони отримали інформацію з наступних тем: «Місцеве самоврядування: поняття, організація роботи, повноваження» (Євстратова К.О., начальник відділу з питань діловодства та персоналу), «Звернення до органу місцевого самоврядування: як це зробити» (Дурненко Т.В., начальник відділу з питань правовідносин та звернень громадян), «Розвиток культури та дозвілля  — невід’ємна частина культурного життя Генічеська» (Климович Н.В., начальник відділу у справах молоді, спорту та зв’язків із громадськістю), «Туристичний бренд міста: навіщо він потрібен і як він працює» (Большакова Т.Г., начальник відділу з питань підприємницької діяльності, розвитку туризму та промоції міста), «Урбанізація  Генічеська – шлях  до створення курортно – туристичного міста» (Осташевська О.В. – керуючий справами виконкому), «Співпраця ЗМІ з органом місцевого самоврядування – запорука прозорості його функціонування» (Осьмак Г.В., редактор інтернет – видання «Новий Візит»)

Фото Марини Осьмак

Далі учні завітали до робочого кабінету міського голови Олександра Тулупова та особисто з ним поспілкувалися. Діти з великим натхненням ставили міському голові запитання щодо розвитку міста та його майбутнього. А наприкінці зустрічі з мером подякували за гостинний прийом, відкритість та чесні відповіді.

Потім секретар міської ради Юрій Кукса разом з міським головою Олександром Тулуповим провели школярів до залу засідань, де їм розповіли про діяльність депутатів та їх повноваження.

Найяскравішим був початок практичної частини , а саме – засідання сесії міської ради, де депутатами на деякий час стали учасники проекту. Найбільш відповідальні посади пощастило отримати Алеку Андрію (міський голова) та Балуті Олександру (секретар ради). Незважаючи на несподіваність такого експерименту для учнів, вони не розгубилися, проявили активність в обговоренні питань порядку денного, виступили з пропозицією щодо святкування ювілейного Дня міста у 2019 році.

Традиційним моментом сучасних тренінгів, форумів, панельних дискусій є кава — брейк. І наш проект не став виключенням.

Завершальним етапом заходу стала участь школярів у розробці стратегії розвитку міста Генічеськ. Молодь з великим задоволенням працювала над власними проектами, вкладаючи в них свої думки, ідеї та пропозиції, які потім вони презентували, та реалізація яких, на їх думку, покращить життя мешканців міста та зміцніть його потенціал.

По завершенню заходу кожен учень отримав від міського голови сертифікат учасника проекту «Відкрита влада» та подарунок.

Проведення такого заходу надало нам впевненості, що такі проекти необхідно проводити і в подальшому, бо саме діти надають нам незалежне, креативне та зовсім нове бачення буденних проблем міста та шляхів їх вирішення.

Фото Марини Осьмак