Навіки пам’ять збережем …

На острові Бірючий є братська могила радянських воїнів. Після визволення від фашистів Генічеськ ще 5 місяців був прифронтовим містом. Ворог залишався на Чонгарі і Арабатській стрілці. Звільняти територію 51-ї армії допомагали рибалки, доставляючи на передову через протоку Тонку боєприпаси і продовольство.
9 квітня 1944 року з острова Бірючий на Арабатську Стрілку генічеські рибалки переправили на 12 баркасах десант воїнів, які звільнили Арабатську стрілку. В бою загинули 12 захисників, які і поховані в братській могилі на острові.
У 1967 році на братській могилі було встановлено пам’ятник, а його територія огороджена штахетником.
З часом штахетник був зруйнований. За ініціативи міського голови Олександра Тулупова у вересні 2017 року група депутатів міської ради відвідали острів Бірючий з метою оцінки стану пам’ятника та штахетника для визначення плану подальших робіт.
І ось сьогодні, 03 травня 2018 року, працівники комунальних підприємств, депутати міської ради, працівники ФОП Сенчіло, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці Протоієрей Іоанн Щербан, директор Азово-Сивашського заповідника Евгеній Поповчук на чолі з міським головою Олександром Тулуповим здійснили роботи по встановленню нового паркану навколо пам’ятника та пофарбували саму скульптуру.
Виконком Генічеської міської ради висловлює подяку всім, хто взяв участь у цьому заході. Пам’ять про події війни повинна зберігатися та передаватись від покоління до покоління. Народ, який не забуває свою історію, який шанує її – гідний щасливої долі.