ПРО ФОРМУ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

Генічеське управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що відповідно до п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 ПКУ, платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
            Наказом Міністерства фінансів України від 15.11.2018 №897 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.2018 за №1473/32925, затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Наказ набрав чинності 18.01.2019(опублікований у Офіційному віснику України, 2019, № 5).
Основною метою внесення змін до форми Декларації є врегулювання питання щодо визначення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, по об’єктах як житлової, так і нежитлової нерухомості та забезпечення зручності суб’єктам господарювання уточнювати свої податкові зобов’язання.
Декларацією передбачено, що до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування подається одна Декларація. У разі існування об’єктів нерухомості, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам органів місцевого самоврядування за КОАТУУ, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним контролюючим органом, Декларація подається з кількома додатками відповідного типу (на сьогодні Декларації надаються окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці).
Нова форма Декларації сприятиме скороченню кількості податкової звітності: Декларація надається одна, а кількість додатків залежить від кількості органів місцевого самоврядування, на території адміністративно-територіальних одиниць яких розташовані об’єкти нерухомого майна.
            Враховуючи зазначене, Генічеське управління рекомендує платникам Податку декларувати свої податкові зобов’язання у 2019 році за новою формою Декларації.
Водночас, зважаючи на норми п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України, платники Податку не обмежені в поданні Декларації за старою формою.
Звертаємо увагу платників Податку на те, що до контролюючого органу має бути надана Декларація тільки за однією формою.

Отримати детальну інформацію можна, звернувшись до Центру обслуговування платників Генічеського управління за адресою: м. Генічеськ, вул. Братів Коваленків, 60, Центр обслуговування платників, телефон 3-16-43, або у каб. №10 (ІІ поверх), телефон 3-16-55.

Генічеського управління

ГУ ДФС у Херсонській області,