142

Торгівля людьми – подбай про власну безпеку!

Торгівля людьми — це сучасна форма рабства, яка супроводжується найжорстокішими порушеннями прав людини. В результаті цього злочину людина з особистості перетворюється в об’єкт маніпулювання, в річ, яку можна продавати і купувати. Людей насильно перевозять через кордони, примушують до праці, ставлять в боргову залежність, позбавляють свободи пересування; над ними відбувається фізичне, сексуальне, психологічне насильство в самих збочених формах.
         Торгівля людьми може приймати форми, такі як:

— трудова експлуатація;

— сексуальна експлуатація, використання в порнобізнесі;

— примусова вагітність;

— вилучення органів;

— жебрацтво;

— проведення дослідів над людиною без її згоди;

— усиновлення (удочеріння) з метою наживи;

— втягнення у злочинну діяльність;

— використання у збройних конфліктах тощо.

         Будь-яка людина може постраждати від торгівлі людьми незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу — маленькі діти, підлітки, чоловіки та жінки. Наприклад, більшість постраждалих осіб, які звернулися в МОМ в 2016 році, піддалися трудовій експлуатації. Основними галузями цієї експлуатації було будівництво, виробництво і сільське господарство. Ще однією формою експлуатації є жебрацтво, — коли люди випрошують гроші на вулицях, а потім передають «зароблене» своїм кураторам і отримують відсоток.

         Почастішали, в порівнянні з попередніми роками, випадки незаконного вилучення органів. Також фахівці, які займаються протидією торгівлі людьми, кажуть про новий вид експлуатації — торгівлю людьми з метою використання у перевезенні наркотичних речовин. Цікаво, що серед постраждалих від торгівлі людьми стали більше переважати чоловіки: в 2016 році — 463 жінки, 688 чоловіків, на відміну від 2004 року 540 жінок, 86 чоловіків. Також змінився рівень освіти постраждалих: у 2007 році з неповною середньою освітою було 604 постраждалих, з вищою — 278, а в 2016 — відповідно 77 і 269.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

В Україні діє національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції 0 800 505 501 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів, 527 —  для дзвінків з мобільного. Корисні веб-сайти:  http://stoptrafficking.org/  та www.migrationinfo.org.ua.

З огляду на зростаючі ризики торгівлі людьми в межах України не забувайте про власну безпеку і при працевлаштуванні в Україні. Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування, навчання або відпочинку, навіть якщо ви довіряєте тому, хто її пропоную. Перевіряйте законність діяльності посередників та працедавця, уважно читайте трудову угоду та обов’язково залишайте детальну інформацію родичам та знайомим!

 

За інформацією Генічеського міського ЦСССДМ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.